KOSOŘICKÁ ŠKOLKA

Školní rok se blíží ke konci a děti mají za sebou mnoho zážitků z různých akcí.

V dubnu v naší školce proběhlo vyšetření zraku dětí speciálním přístrojem v rámci projektu ZPŠ“ Vidí vaše dítě správně?“ pod záštitou pražské kliniky Dr.Očko - pro klienty ZPŠ zdarma. Již v předškolním věku dítěte lze odhalit některé oční vady. Například tupozrakost, která se dá pouze do 7. let věku dítěte zcela odstranit. Proto včasná kontrola dokáže mnoho.

Při vystoupení kouzelníka, který nás ve školce navštívil, měly děti opravdu pusy dokořán a nadšení bylo obrovské.

Během výtvarné dílny naši šikovní výtvarníci veselými obrázky ozdobili bavlněné tašky, kterými k svátku potěšili své maminky. Oslava tohoto svátku v obecním domě se nesla v duchu cestování dopravními prostředky . Vystoupení jsme zopakovali i babičkám a dědečkům v Domově seniorů v Mladé Boleslavi. Sklidili jsme ohromný úspěch. Akci jsme spojili s výstavou koček. Za tuto netradiční nabídku děkujeme paní Plíštilové.

Své dopravní znalosti si děti ověřily při výukovém programu Městské policie MB „Bezpečně v dopravě“ v Dobrovických muzeích.

Z nového mladoboleslavského bazénu si všichni plavci přivezli mokré vysvědčení, jako odměnu za obdivuhodné výkony a pokroky.

10. června se z dětí stali malí architekti. Prostřednictvím projektu Nadace Proměny „Poznej a navrhni svou zahradu“ děti poznávaly se zvířátky (z příběhu Jiřího Trnky ) netradičně prostory školní zahrady a také si vytvořily své vlastní zahrádky.

Další velmi zajímavé dopoledne děti strávily s pejsky při jejich výcviku. Za zprostředkování této akce děkujeme paní P.Vávrové.

Při pirátském týdnu si děti společně vyráběly pirátskou loď, vlajku, karty, truhlu na poklad i mapy ostrovů. Vyvrcholením všeho byla plavba malých pirátů i jejich rodičů po ostrovech se zakončením na fotbalovém hřišti. Jelikož sportovci zvolili stejný termín pro své zakončení sezóny, tak jsme akce propojili.

Po parném počasí stateční piráti spali celou noc až do ranních hodin, kdy po probuzení nastala polštářová bitva.

Koncem června jsme zakončili zájmové kroužky:Angličtinu a Výuku hry na zobcovou flétnu.

Děti dostaly vysvědčení a odměny.

Letošní školní rok do základních škol odchází pouze 5 školáčků:

Holíková Karolína, Hudcová Anna Maria, Mráček Daniel, Nikodém Ondřej, Pavlíčková Monika.

Přejeme jim mnoho úspěchů ve škole a všem dětem krásné prázdniny.