KOSOŘICKÁ ŠKOLKA

S příchodem letních měsíců končí další školní rok 2013/14, který byl opět velice rozmanitý a bohatý ve všech směrech. Věřím, že nejen díky akcím, ale hlavně díky práci celého kolektivu se dětem v naší školce líbí a jsou spokojeny nejen ony, ale i jejich rodiče.

Do školky během roku přijížděla za dětmi jejich oblíbená divadélka Kašpárek a Bouda s různými pohádkami. Velkým a zcela novým zážitkem byla pro děti pohádka Jak měsíček cestoval po zvěrokruhu za sluníčkem. Byla promítaná v 3D v mobilním planetáriu přímo v prostorách školky. Opravdu senzace!

Na školní výlet jsme si vyšlápli na hrad Kokořín za pohádkou Princ Bajaja. Po představení si děti mohly vyzkoušet rytířskou zbroj, umlít obilí, rozlámat a vyčesat len, upříst nitku a nebo vykřesat jiskru. Všechno se dětem moc líbilo.

Při vystoupení ke Dni matek, pořádané ve spolupráci se Svazem žen, děti všem maminkám,babičkám a tetičkám popřáli písničkou a dárečkem.

V programu aktivit dětí jsme nezapomněli na jejich zdraví. Například organizujeme návštěvy solné jeskyně, plaveckého bazénu a zúčastnili jsme projektu české stomatologie „Nechci kazy“. Škola získala certifikát Zdravé zoubky.

Díky rodičům, kteří si kupují drobné dárky pro děti, přispíváme každoročně Fondu Sidus na vybavení dětských zdravotnických zařízení přístroji pro Pediatrickou kliniku Fakultní nemocnice v Motole a Dětskou kliniku Fakultní nemocnice Olomouc.

Ke Světovému dni zdraví jsme s dětmi uspořádali módní přehlídku na téma „Nejvtipnější oblek vhodný do lesa proti klíšťatům“.

Velkým svátkem pro všechny děti je Dětský den. Na stanovištích si děti zasoutěžily a získaly vlastnoručně vyzdobený sáček plný dobrot.

Začátkem června jsme byli pozváni na preventivní program městské policie „Bezpečně v dopravě“ do Dobrovických muzeí. Malí řidiči projížděli dopravní hřiště se semaforem a dopravními značkami pod vedením strážníka městské policie a poté od něj dostali dětský řidičák.

Dopravní vědomosti a znalosti si děti ještě zopakovaly a vyzkoušely u soutěží na letním odpoledni s rodiči na školní zahradě. Každý malý řidič, cyklista, chodec získal diplom s odměnou. Odpoledne jsme zakončili opékáním buřtů a posezením u písniček s doprovodem kytary. Bohužel nás od písniček vyhnal déšť. Starší děti ve školce přenocovaly.

24.6.2014 se konalo slavnostní vyřazení deseti předškoláků, kteří v září usednou do školních lavic. Společně s panem starostou jsme dětem předali vysvědčení, šerpy a dárečky na památku.

Poslední červnový týden děti úspěšně zakončily zájmové kroužky - Angličtinku a Hru na zobcovou flétnu. Byly za své obrovské úspěchy i nadání oceněny.

5.7.2014 na Setkání rodáků Kosořic děti předvedly své hudební a dramatické schopnosti v roli zvířátek ze statku. Užily si krásné odpoledne - a teď hurá na prázdniny s nezapomenutelnými zážitky!