KOSOŘICKÁ ŠKOLKA

Začátek roku 2015 je v naší školce každoročně spojen s přípravou předškoláků k zápisům do 1.tříd základních škol.Týden před zápisem nám ZŠ Dobrovice umožnila návštěvu 1.třídy s ukázkou výuky.

Našich deset budoucích školáků s velkým nadšením sledovalo dění o vyučující hodině. Paní učitelka je také aktivně zapojila do hledání písmenek.

Měsíc únor jsme věnovali pohádkám, nejen klasickým, ale i veršovaným.Toto  téma opravdu dokonale zaujme všechny děti včetně našich malých klučičích bojovníků. Opustí svět techniky a počítačů a rádi si s námi zahrají pohádky. Děti pohádky a příběhy provází ve školce celý rok. Času na čtení knížek pro malé posluchače je v rodinách čím dál méně. Neustále někam spěcháme…Pro děti  a rodiče jsme vyhlásili soutěž „Čtení na dobrou noc s kašpárkem.“ Kašpárek dětem zapisoval rolničky za přečtené pohádky.Tímto se děti učí pohádky či dětské příběhy vyprávět, procvičují si paměť a hlavně si rozvíjí slovní zásobu. Úspěch  a výsledky mohou rodiče posoudit sami.

Pohádkových postaviček byla o maškarním bále plná školka, děti prožily příjemné dopoledne plné radosti a zábavy.

V březnu  nám začal velký jarní úklid s krtečkem a barevnými kamarády z kontejnerů : Pepa Střep, Čenda Časák, Petka Peťka, Terka Baterka, Fešák Tom a Směsík. Děti se učí správně třídit odpad a dodržovat pořádek ve svém okolí.

Korále paní Zimy  po průvodu obcí se zpěvem jarních písniček odplavaly místní strouhou pryč. Začalo jaro a hurá probudit broučky.Velikonoce už máme za dveřmi, nabarvíme vajíčka a můžeme vyrazit hodovat.

Zápis do MŠ Kosořice proběhne 7.května 2015 od 14 do 15,30 hodin.

Žádosti k přijetí dítěte si mohou zájemci vyzvednout během dubna v MŠ Kosořice.